Fil:Костел 5.jpg

Page contents not supported in other languages.
Fra Wikipedia, den frie encyklopædi

Fuld opløsning(3.000 × 4.000 billedpunkter, filstørrelse: 3,86 MB, MIME-type: image/jpeg)


Denne fil er fra Wikimedia Commons

Beskrivelse

Kameraposition49° 01′ 28,5″ N, 24° 22′ 15,28″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.Dette og andre billeder på deres position på: OpenStreetMapinfo
Beskrivelse
Українська: Костьол святого Валентина. Оригінальна споруда, яка через своє розміщення на пагорбі та досить нестандартну архітектуру для Калуша та району створює досить оригінальний і цікавий вигляд, який, безперечно, зацікавить туристів.
Поляки почали прибувати до Калуша наприкінці XVI століття. 
Історія костьолу святого Валентина починається 5 квітня 1464 року, коли польський король Казимир Ягайлончик надав фундацію на побудову у Калуші католицької святині.
Храм був споруджений із дерева, місце його розташування — невідоме. Можливо, він був на місці сучасного костьолу. У храмі були дерев’яні скульптури апостолів і пророків. Орган у 1475 році був завезений із Кракова. 
Упродовж 1464-1680 років костьол володів солеварнею.
Після татарських набігів і пожежі 1565 року храм дуже постраждав, проте, стараннями короля Стефана Баторія у 1578 році костьол відбудували, а у 1770 році дерев’яний храм був споруджений заново. У 2008 році на сайті краєзнавця Ірини Пустиннікової “Замки та храми України” (http://www.castles.com.ua) з’явилася підбірка давніх фотографій Калуша. На одній із них зображена сучасна споруда храму, однак у лівому верхньому куточку фотографії видно схожу споруду. Через маленький розмір фото важко із певністю сказати, що це за костьол. Та можна припустити, що це саме костел св. Валентина, зразка 1770 року.
1842 році католицька святиня була вимурувана. Посвятив її львівський єпископ. У костьолі зберігались унікальні стародруки, чудові срібні свічники, золоті чаші і позолочені шати ксьондзів.
За Польщі ліворуч від входу у храм стояв дубовий хрест з викарбуваними на його раменах словами польською мовою “Дотримай обіцяного”. 
У 1939 році храм був закритий і перетворений на зерносховище, а пізніше — у спортзал середньої школи. У 1990 році костьол передали у тимчасове користування громаді УПЦ КП, а у лютому 1999 року — повернули римо-католикам Калуша.
Тоді ж у костьолі розпочалися ремонтні роботи, було відновлено купол над вежею-дзвіницею, і на свято Чесного і Животворящого Хреста (за григоріанським календарем — 6 жовтня. — Авт.) 2000 року на верхівку костьолу був піднятий хрест. Із цієї нагоди привітання калушанам надіслав сам Папа Римський Іван-Павло ІІ.
Із типологічного боку — костьол побудований у неоготичному стилі, одноапсидний, із вежею-дзвіницею із заходу. Тип споруди — хрестоподібний.
Дві фронтові вежі були знесені досить швидко після його побудови і замінені шпилястими, які не збереглися.
This is a photo of a monument in Ukraine, number: 26-104-0040
Dato
Kilde Eget arbejde
Forfatter Родін Сергій

Licensering

Jeg, dette værks ophavsretsindehaver, publicerer hermed værket under den følgende licens:
w:da:Creative Commons
kreditering deling på samme vilkår
Du må frit:
  • at dele – at kopiere, distribuere og overføre værket
  • at remixe – at tilpasse værket
Under følgende vilkår:
  • kreditering – Du skal give passende kreditering, angive et link til licensen, og oplyse om der er foretaget ændringer. Du må gøre det på enhver fornuftig måde, men ikke på en måde der antyder at licensgiveren godkender dig eller din anvendelse.
  • deling på samme vilkår – Hvis du bearbejder, ændrer eller bygger videre på dette værk, skal du distribuere dine bidrag under den samme eller en kompatibel licens som originalen.


Captions

Tilføj en kort forklaring på en enkelt linje om hvad filen viser

Elementer som er med i denne fil

afbilder

49°1'28.502"N, 24°22'15.280"E

Filhistorik

Klik på en dato/tid for at se filen som den så ud på det tidspunkt.

Dato/tidMiniaturebilledeDimensionerBrugerKommentar
nuværende14. sep. 2012, 16:48Miniature af versionen fra 14. sep. 2012, 16:483.000 × 4.000 (3,86 MB)Serg0768User created page with UploadWizard

Den følgende side bruger denne fil:

Global filanvendelse

Følgende andre wikier anvender denne fil:

Metadata